Cześć! Świetnie dziś wyglądasz :)

Szukaj

CAFE MANGGHA

30 cze, 2023

Kultowa kawiarnia w Krakowie

Inspirowana japońskim origami.

MUZEUM MANGGHA

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zostało powołane do życia z inicjatywy Andrzeja Wajdy i otwarte w 1994 roku.

Muzeum Manggha jest jedyną państwową instytucją popularyzującą kulturę japońską w Polsce, która łączy działalność muzealną z organizacją przedsięwzięć typowych dla nowoczesnej instytucji kultury. Głównym kryterium tworzenia programu imprez jest, oprócz wysokiej rangi artystycznej, atrakcyjność pokazu dla publiczności. Ze względu na wyraźne różnice kulturowe, kluczowym staje się sposób zaprezentowania odległej i często niezrozumiałej wiedzy specjalistycznej. Metody, jakie przez lata zostały wypracowane przez zespół Muzeum Manggha pozwalają na wnikliwą i atrakcyjną prezentację zjawisk związanych z Japonią dawną i współczesną.

Projekt budynku Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha wykonany został przez wybitnego japońskiego architekta Aratę Isozakiego we współpracy z architektami krakowskimi: Krzysztofem Ingardenem, Jackiem Ewy i biurem JET Atelier. Obiekt ten został zaprojektowany jako miejsce spotkania dwóch tradycji i kultur – na płaszczyźnie zarówno historycznej jak współczesnej, artystycznej i technologicznej.

CAFE MANGGHA

Cafe Manggha to niezwykła muzealna kawiarnia, która wyznacza drogę innym tego typu miejscom w Polsce.

Otwarta zarówno dla odwiedzających muzeum, jak i dla gości z zewnątrz. Doceniana przez przyjezdnych i lubiana przez mieszkańców za przyjemną atmosferę oraz proste, smaczne jedzenie. 

W menu znaleźć można dania inspirowane Japonią oraz kuchniami Azji, zupy i lekkie sałatki. Codziennie dostępny jest także szeroki wybór deserów i ciast domowego wypieku. Na miejscu warto spróbować również wyjątkowych, tradycyjnie parzonych herbat, których próżno szukać w jakimkolwiek innym miejscu w Polsce.

Wystrój Cafe Manggha nawiązuje do japońskiej sztuki origami dlatego jej właściciele zakochali się w kolekcji DIAGO. Oprócz krzeseł i stołków znajdziecie w tym wnętrzu nasze stoły jadalniane MACIEK oraz fotele GINKA. Jest nam niezwykle miło, że możemy uczestniczyć w tym projekcie.

Udostępnij

polecane produkty

Napisz do nas