Cześć! Świetnie dziś wyglądasz :)

Szukaj

FOXFIRES czyli Zorza Polarna

15 cze, 2023

Foxfires, Laponia

Mini Boutique Hotel

AGNIESZKA, PAUL & terrier GOOSEBERRY

Mieszkali i pracowali w Londynie przez 15 lat.

Wakacyjny czas zawsze spędzali podróżując po świecie. W 2017 roku przyjechali do Levi w Laponii na zimowe wakacje. Od razu zakochali się w tym miejscu i wiedzieli, że muszą znaleźć sposób, aby być tam na stałe, w Laponii, w obięciach zorzy polarnej.

FOXFIRES

Zorza polarna, Aurora

Zorza polarna, Aurora w języku fińskim nosi nazwę Revontulet, co oznacza „lisie pożary”. Ludzie na północy wierzą, że zjawisko to zostało stworzone przez lisy polarne biegające po tundrze, a ich futro emituje iskry w stronę nieba przy zetknięciu z ziemią. Nazwa pensjonatu Foxfires powstała w oparciu o tą legendę.

Aga i Paul sprzedali dom w Anglii i spakowali samochód w sierpniu 2018, aby przenieść się na stałe do Laponii. To była długa jazda przez osiem krajów i siedem przejść granicznych. Wkońcu dotarli do Levi, aby rozpocząć nowe życie w dziczy.

W przestrzeniach Foxfires odnajdziecie kilka klasyków od Tabandy. Krzesła i stołki kuchenne Diago w przyjemnym kolorze butelkowej zieleni świetnie współgrają z odcieniami kuchni i dziką naturą za oknem. Przy łóżku w sypialni, na którym potajemnie wypoczywa Gooseberry prężą się półki Lil z kolekcji U-shape.

Udostępnij

polecane produkty

Napisz do nas