STOLARNIA ZMYSŁÓW - ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2015 | Tabanda
0
0,00 zł

Języki

Shopping cart is empty

Header Payments

Bus

PRZEWIDYWANY CZAS DOSTAWY: 30 DNI

DARMOWA DOSTAWA NA TERENIE PL

DPD

WSZYSTKIE STANDARDOWE ZAMÓWIENIA DOSTARCZANE SĄ PRZEZ

Zobacz naszą politykę zwrotów i reklamacji
Credit Card OPCJE PŁATNOŚCI
Metody płatności Metody płatności

Zaloguj

Zaloguj

Nazwa użytkownika witryny Tabanda.
Hasło powiązane z nazwą użytkownika.

Rejestracja

Zarejestruj przez e-mail Zaloguj / Zarejestruj się przezFacebook

Zarejestruj się i zdobądź 10% zniżki na pierwsze zakupy

STOLARNIA ZMYSŁÓW - ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2015

STOLARNIA ZMYSŁÓW - ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2015

BARLINEK + TABANDA + DESIGN ALIVE

WYSTAWA „STOLARNIA ZMYSŁÓW” ODBYŁA SIĘ W RAMACH ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2015 W DNIACH 8 – 18.10.15.

STOLARNIA ZMYSŁÓW​ to miejsce pełne magii.
Magii, której od dwustu lat doświadcza Barlinek, nieprzerwanie eksperymentując i kreując.
Magii, której od sześciu lat doświadcza Tabanda, dla której stolarnia to punkt zapalny każdego projektu i pomysłu.
Magii, która zainspirowała magazyn Design Alive, by połączyć Barlinek i Tabandę w ramach drugiej odsłony „Kreacji z natury”.

STOLARNIA ZMYSŁÓW​ ukazuje drewno w sposób uczciwy i fachowy, ale także nieoczywisty. Można w niej poczuć się niczym stolarz z krwi i kości, jak również przyjrzeć się drewnu z innej perspektywy. To od Was zależy, kim będziecie w tej przestrzeni: badaczem czy obserwatorem? A może artystą lub kreatorem? Ubierzcie się w koszule w kratę, nałóżcie na siebie brody drwala i zachwyćcie się tym drewnianym światem pełnym zmysłowych bodźców.

STOLARNIA ZMYSŁÓW - ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2015

STOLARNIA ZMYSŁÓW - ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2015

Dotykajcie drewna!
Wyczuwajcie pod palcami jego szorstkość lub absolutną gładź, uzyskaną przy pomocy papierów ściernych. Poczujcie jego przyjemną temperaturę. Przytulcie się do niego ­- to naprawdę miłe uczucie.

Przyjrzyjcie się drewnu bardzo dokładnie!
Błądźcie wzrokiem po liniach, słojach, okręgach i sękach. Zafascynujcie się niepowtarzalnymi wzorami i rysunkami na różnych kawałkach i przekrojach. Może skojarzą się Wam one z ludzkim okiem, sową lub po prostu piękną, abstrakcyjną kompozycją Kandinsky’ego?

Wąchajcie drewno!
Wciągajcie nosem ten nieziemski zapach, który relaksuje i odpręża; działa niczym aromaterapia, wpływając na umysł i samopoczucie. Olejki eteryczne zawarte w drewnie są jak afrodyzjak. Uosabiają świeżość, naturalność, przytulność, a nawet bezpieczeństwo.

Użyjcie narzędzi!
Są one łącznikiem pomiędzy ludzką wizją, a surową materią. Dzięki nim możecie wydobyć z drewna formę, kształty, zapachy, faktury i doświadczenia. Narzędzia, które dla Was zdobyliśmy, pamiętają wiele innych stolarni i wiele innych kawałków drewna ­ mają praktykę i obszerne portfolio. Praca z nimi jest jak podróż w czasie, a obrabianie nimi drewna ma wymiar pierwotnego studium i kreatywnej analizy.
Piła dwuręczna, potocznie nazywana „moja­-twoja”, to świetna zabawa i rywalizacja. Dla drewna to pierwszy krok w obróbce. Heble i dłuta ręczne pozwolą Wam przejść przez kolejne etapy kształtowania, dzielenia i wyrównywania materiału.
Piły ręczne, papiery ścierne i dłuta rzeźbiarskie to narzędzia, które pozwolą Wam zagłębić się w szczegóły i w pełni zrealizować Wasze zamierzenia w dążeniu do ostatecznego wykończenia. Dzięki wiertarkom ręcznym wykonacie otwory w dębowej tarcicy, które niewątpliwie staną się symbolicznymi autografami.

STOLARNIA ZMYSŁÓW - ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2015

STOLARNIA ZMYSŁÓW - ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2015

Drewno zapamiętuje każdą ingerencję i odpowiada na nią pewnym określonym efektem, a każdy kawałek drewna poddany Waszej obróbce jest dla nas jak pamiętnik.

STOLARNIA ZMYSŁÓW​ będzie takim właśnie pamiętnikiem, który skrupulatnie zapełnicie swoimi zapisami przez dziesięć kolejnych dni Łódź Design Festival 2015. Ten rzemieślniczo­-twórczy performance odbywać się będzie pod parasolem kiełkujących dębowych sadzonek. Rozdamy je Wam w ostatni weekend festiwalu, licząc że zostaną z Wami przez wiele kolejnych lat. Bądźcie z nami w Łodzi!

Łódź Design Festival 2015
Barlinek Institute of Design
DesignAlive

Photo: www.szajewski.com
Lokacja: Centrum Festiwalowe I Łódź Design, Łódź, Polska
Data: 08 - 18.20.2015

STOLARNIA ZMYSŁÓW - ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2015

STOLARNIA ZMYSŁÓW - ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2015