WSPÓŁCZESNE IMPROWIZACJE – DMY BERLIN | Tabanda

Zaloguj

Zaloguj

Nazwa użytkownika witryny Tabanda.
Hasło powiązane z nazwą użytkownika.

Rejestracja

Zarejestruj przez e-mail Zaloguj / Zarejestruj się przezFacebook

Zarejestruj się i zdobądź 10% zniżki na pierwsze zakupy

WSPÓŁCZESNE IMPROWIZACJE – DMY BERLIN

WSPÓŁCZESNE IMPROWIZACJE – DMY BERLIN

Jaki potencjał twórczy mają pomorscy projektanci i producenci? Na to pytanie odpowie wystawa “Współczesne Improwizacje”, którą było można zobaczyć w trzech odsłonach: na DMY w Berlinie, w Terminalu Designu podczas Gdynia Design Days 2013 oraz podczas Łódź Design Festival 2013.

Kuratorzy z grupy TABANDA skoncentrowali się na sposobie, metodzie oraz procesie powstawania różnych produktów. Przybliżyli także definicję twórczej improwizacji w pracy projektowej i przypomnieli o wartości warsztatów rzemieślniczych.
Każdą historię z zakresu wzornictwa, muzyki, animacji opowiedzieli, pokazując widzowi, co kryje się za drzwiami warsztatu, pracowni lub studia. TABANDA wyszukała ciekawe historie, zdjęcia, odkurzyła szkice i prototypy. To pretekst, by zastanowić się, w jaki sposób stolarz doszedł do projektu formy swojego krzesła, jaki kierunek wybrał, a który porzucił i co zaskakującego odkrył po drodze? Kuratorzy przyjrzeli się, jak muzyk komponuje melodię już od pierwszych jej taktów – ile w tym improwizacji, a ile przygotowań? Wspólnie zajrzeli także do… kurnika i z wnikliwością przeanalizowali jajko od kury z wolnego wybiegu – jakie warunki trzeba spełnić by osiągnąć tak doskonałą formę?

Wszystkie te poszukiwania przyczyniły się do rekonstrukcji momentu, w którym współczesny twórca, przy użyciu prymitywnych narzędzi, rozpoczął swoją improwizację, nadając osobowość i indywidualność produktu. Goście wystawy byli świadkami magii tworzenia i kreowania.

Wystawa „Współczesne Improwizacje” grupy TABANDA prezentowana na DMY International Design Festival Berlin 2013 została wyróżniona nagrodą Pappel Design Preis 2013. Grupa TABANDA otrzymała nagrodę jako jedna z trzech ekspozycji prezentujących najbardziej przyszłościowe produkty oraz odważne i inspirujące koncepcje.

Kurator: Grupa Tabanda
Organizator: Centrum Designu Gdynia, Miasto Gdynia, Pomorski Park Technologiczny

Krótki film, który był elementem wystawy, zrealizowany przez The Montaż:

WSPÓŁCZESNE IMPROWIZACJE – DMY BERLIN

WSPÓŁCZESNE IMPROWIZACJE – DMY BERLIN

WSPÓŁCZESNE IMPROWIZACJE – DMY BERLIN