Cześć! Świetnie dziś wyglądasz :)

Szukaj

STOLARNIA ZMYSŁÓW

30 lis, 2015

BARLINEK + TABANDA + DESIGN ALIVE

Wystawa „Stolarnia Zmysłów” odbyła się w ramach Łódź Design Festival 2015 w dniach 8-18.10.15

STOLARNIA ZMYSŁÓW

To miejsce pełne magii.
Magii, której od ponad dwustu lat doświadcza Barlinek, nieprzerwanie eksperymentując i kreując.

Magii, której od ponad dekady doświadcza Tabanda, dla której stolarnia to punkt zapalny każdego projektu i pomysłu. Magii, która zainspirowała magazyn Design Alive, by połączyć Barlinek i Tabandę w ramach drugiej odsłony „Kreacji z natury”.

STOLARNIA ZMYSŁÓW

Ukazuje drewno w sposób uczciwy i fachowy, ale także nieoczywisty.

Można w niej poczuć się niczym stolarz z krwi i kości, jak również przyjrzeć się drewnu z innej perspektywy. To od Was zależy, kim będziecie w tej przestrzeni: badaczem czy obserwatorem? A może artystą lub kreatorem? Ubierzcie się w koszule w kratę, nałóżcie na siebie brody drwala i zachwyćcie się tym drewnianym światem pełnym zmysłowych bodźców.

Dotykajcie drewna

Wyczuwajcie pod palcami jego szorstkość lub absolutną gładź, uzyskaną przy pomocy papierów ściernych. Poczujcie jego przyjemną temperaturę. Przytulcie się do niego – to naprawdę miłe uczucie.

Przyjrzyjcie się drewnu

bardzo dokładnie! Błądźcie wzrokiem po liniach, słojach, okręgach i sękach. Zafascynujcie się niepowtarzalnymi wzorami i rysunkami na różnych kawałkach i przekrojach. Może skojarzą się Wam one z ludzkim okiem, sową lub po prostu piękną, abstrakcyjną kompozycją Kandinsky’ego?

Użyjcie narzędzi

Są one łącznikiem pomiędzy ludzką wizją, a surową materią. Dzięki nim możecie wydobyć z drewna formę, kształty, zapachy, faktury i doświadczenia. Narzędzia, które dla Was zdobyliśmy, pamiętają wiele innych stolarni i wiele innych kawałków drewna mają praktykę i obszerne portfolio. Praca z nimi jest jak podróż w czasie, a obrabianie nimi drewna ma wymiar pierwotnego studium i kreatywnej analizy.
Piła dwuręczna, potocznie nazywana „moja -twoja”, to świetna zabawa i rywalizacja. Dla drewna to pierwszy krok w obróbce. Heble i dłuta ręczne pozwolą Wam przejść przez kolejne etapy kształtowania, dzielenia i wyrównywania materiału.
Piły ręczne, papiery ścierne i dłuta rzeźbiarskie to narzędzia, które pozwolą Wam zagłębić się w szczegóły i w pełni zrealizować Wasze zamierzenia w dążeniu do ostatecznego wykończenia. Dzięki wiertarkom ręcznym wykonacie otwory w dębowej tarcicy, które niewątpliwie staną się symbolicznymi autografami.

Drewno zapamiętuje każdą ingerencję i odpowiada na nią pewnym określonym efektem, a każdy kawałek drewna poddany Waszej obróbce jest dla nas jak pamiętnik.

Udostępnij

polecane produkty

Napisz do nas